News Business Tajemnicza wizyta Elona Muska i jej wpływ na akcje Tesli
0
Fisker Automotive

Published :

Tajemnicza wizyta Elona Muska i jej wpływ na akcje Tesli

Elon Musk, ekscentryczny miliarder i założyciel Tesli, zaskoczył świat swoją niezapowiedzianą wizytą w Chinach. Co było tematem rozmów i jak wpłynęła ona na notowania akcji Tesli?

Wizyta Elona Muska w Chinach

We wtorek rano Reuters poinformował, że prywatny odrzutowiec Elona Muska został dostrzeżony na lotnisku w Pekinie. Przypuszczano, że Musk chce odwiedzić fabrykę Tesli w Szanghaju oraz spotkać się z urzędnikami administracji państwowej Chin. Choć Państwo Środka to drugi co do wielkości rynek zbytu dla Tesli, to była to pierwsza wizyta Muska w Chinach od trzech lat.

Wiem już, że te doniesienia się potwierdziły. Elon Musk spotkał się we wtorek z ministrem spraw zagranicznych Chin Qin Gangiem, w trakcie którego zasygnalizował swoje dalsze zainteresowanie ekspansją na rynku chińskim. Stwierdził również, że jest przeciwnikiem całkowitej likwidacji gospodarczych powiązań pomiędzy USA a Chinami. To dość istotna informacja, w kontekście trwających napięć pomiędzy tymi państwami.

Reakcja akcji Tesli

Wizyta Muska wpłynęła na bieżące notowania akcji Tesli na giełdzie. Po spotkaniu z ministrem Qin Gangiem, akcje Tesli odnotowały wzrost. Skoczyły o 5% wkrótce po otwarciu rynków we wtorek. To może być próba wyciszenia pewnych obaw, ponieważ Tesla stoi w obliczu zwiększonej konkurencji i wojny cenowej w Chinach. Firma jest zmuszona do korygowania cen swoich samochodów w obliczu trudniejszego otoczenia makroekonomicznego w drugiej co do wielkości gospodarce świata.

Możliwe, że ta wizyta była potrzebna, by nieco wyciszyć pewne obawy i zasygnalizować dalsze zainteresowanie chińskim rynkiem przez Teslę.

 • Reactions

  0
  0
  0
  0
  0
  0

  Your email address will not be published. Required fields are marked *